Mentalizm tata po rozwodzie
Porady

21 porad mentalisty

My, ludzie od zawsze chcemy dostosować świat pod naszą wizję. Każdy robi to inaczej, jedni z lepszym, inni z gorszym skutkiem. Chcielibyśmy móc działać na innych. Przekonać ich do siebie i do swojego zdania. Czy można, niczym mentalista wpływać na zachowanie i myślenie napotkanych ludzi? Można. W tym poście poznacie dwadzieścia jeden porad, które polepszą Wasze relacje.

I

Uśmiechajcie się. Uśmiechając się, nawet na siłę od razu poczujecie się lepiej. To najprostsza czynność, od której można zacząć, by każdy kolejny dzień Waszego życia był lepszy od poprzedniego.

II

Zaraz po tym jak rano dzwoni budzik, usiądźcie na łóżku i wykrzyknijcie coś w styluSuper! To będzie fantastyczny dzień!”, albo O tak! Nareszcie poranek! Ciekawe, co się dziś przytrafi!”, ewentualnieEkstra! To będzie świetny dzień!. Ustawi Was to pozytywnie na cały początek dnia. A co zrobić, by budzić się wcześniej?

III

Kiedy spotkacie osobę po raz pierwszy w życiu, postarajcie się zapamiętać jej kolor oczu, uśmiechając się przy tym. Ludzie często unikają kontaktu wzrokowego, a fakt, że spojrzycie komuś w oczy z uśmiechem na twarzy, choćby chwilę dłużej zmniejszy dystans i sprawi, że będziecie postrzegani jako ludzie odważni i pozytywnie nastawieni do życia.

IV

Zwracajcie się do nowopoznanych ludzi po imieniu. Każdy lubi, gdy zwraca się do niego imieniem. Dodatkowo, pozwala to na zbudowanie zaufania w relacji.

Jak zwiększyć pewność siebie w nowym otoczeniu? Wchodząc do pomieszczenia róbcie to z przekonaniem, że wszyscy Was już lubią.

VI

Przed przywitaniem ogrzejcie swoją dłoń. Jeśli witając się z kimś wasza dłoń będzie ciepła, staniecie się dla tej osoby bardziej atrakcyjnymi do dalszego poznania.

VII

Zwracajcie uwagę na stopy innych. Dołączając do grupy rozmawiających ze sobą osób, zwróćcie uwagę, nie tylko na to, czy odwrócą do Was swój tors, ale również stopy. Jeśli nie, to prosty przekaz, że nie życzą sobie Waszej obecności. Podobnie, w sytuacji, gdy z kimś rozmawiacie. Kiedy odwróci od Was stopy, dąży do zakończenia konwersacji. Możecie to również wykorzystać przy poznawaniu relacji międzyludzkich. W grupie ludzie, którzy się lubią będą mieli buty zwrócone ku sobie.

VIII

Wyrażajcie szczerą radość ze spotkania z innymi. Za jakiś czas oni odpowiedzą tym samym. Choć możliwe, że nie nastąpi to za pierwszym razem, to i tak zauważycie różnicę.

IX

Ludzie bywają bardziej skłonni do robienia czegoś, o co ich prosicie, jeśli najpierw zrobią dla Was jakąś małą rzecz.

X

Dodatkowo, kiedy ktoś zrobi dla Was małą przysługę, dysonans poznawczy tej osoby, każe jej myśleć, że skoro zrobiła dla Was przysługę, to musi Was lubić.

XI

Z pewnością irytują Was ludzie, którzy udzielają jedynie połowicznych odpowiedzi. Jak sobie z tym radzić? Kiedy ktoś udziela wymijającej, niepełnej odpowiedzi czekajcie dalej w milczeniu, utrzymując kontakt wzrokowy. Wasz rozmówca zacznie po jakimś czasie kontynuować.

XII

Jeśli Wasz zdenerwowany rozmówca jest na Was zły, pozostańcie spokojni, spowoduje to, że i on się uspokoi.

XIII

Przed stresującymi wyzwaniami żujcie gumę. Nasz mózg przyzwyczajony jest do posiłków w chwilach, gdy nie grozi nam żadne z niebezpieczeństw. Dzięki temu uzna to za sygnał, że znajdujecie się w komfortowej sytuacji.

XIV

Fizyczne aspekty stresu są tożsame z efektami odczuwania odwagi. Jak już pisałem w tym poście za strach odpowiada jądro migdałowate, za pewność siebie zaś kora przedczołowa mózgu. Gdy stresujecie się przed jakimś wyzwaniem, musicie sprawić, by ze sobą współpracowały. Jak? Powtarzajcie w myślach, że Wasze ciało jest już gotowe do wykonywania odważnych czynów, a to co czujecie to żaden stres. Ludzie lepiej rozwiązują problemy, jeśli traktują je jako wyzwania, niż jako zagrożenie.

XV

Przed rozmową kwalifikacyjną, ważnymi spotkaniami z nowymi kontrahentami warto się przygotować psychicznie. Przypomnijcie sobie spotkania z przyjaciółmi. Powitanie, uściski dłoni, wymianę spojrzeń, przyjmijcie otwartą pozycję – wyprostowane nogi, ramiona wsparte na biodrach, uśmiech na twarzy. Siła sugestii jest wielka, stawiając się w takiej pozycji wpłyniecie na własny nastrój.

XVI

Pamiętajcie, że każdy człowiek ma swoją wizję samego siebie (niekoniecznie widzi się tak jak widzą go inni) i zrobi wiele, by tę wizję utrzymać. Można to wykorzystać, aby schlebiać sobie ludzi. Wystarczy odpowiednio chwalić, ale również wykorzystać ich własny wizerunek i przyswoić sobie ważne dla tych osób cechy.

XVII

Jeśli chcecie przekonać kogoś do swoich racji zwyczajnie się z nim zaprzyjaźnijcie. Ludzie z reguły chętniej ulegają wpływom kogoś, kogo znają i lubią.

XVIII

Chyba nikt nie lubi przeciskać się między ludźmi, obijać się o ich ramiona, prawda? Jak unikać tłoku? Idąc ulicą, spoglądajcie ponad barki przechodniów. Wasz wzrok, będzie innym wskazywał kierunek, w którym podążacie, przez co będą ustępować Wam miejsca.

XIX

Ludzie myśląc o Was nie patrzą na to co dla nich zrobiliście, ale to jak się przez Was, albo dzięki Wam czuli.

XX

Idąc z kimś na pierwszą randkę zróbcie coś ekscytującego. Spowoduje to podniesienie adrenaliny i dopaminy. Osoba, z którą będziecie na randce będzie przekonana, że to z powodu Waszej, fantastycznej osoby, a nie przeżywanych wspólnie atrakcji.

               Idąc natomiast na randkę do kina, zaplanujcie najpierw kino, a później wspólną kolację. Nigdy na odwrót. Na kolacji będziecie mogli rozmawiać o filmie, który wspólnie oglądaliście, dzięki czemu nie braknie Wam tematów i unikniecie nudy.

XXI

Ludzie są niezwykle wyczuleni na dotyk. Jeśli ktoś przypadkowo dotyka Was, na przykład w nogę, albo kolano, z pewnością wie co robi.

Please follow and like us:
error

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
Google+