jak się zabić - tata po rozwodzie - tataporozwodzie
Porady

Jak się zabić?

Dziennie w Polsce piętnaście osób popełnia samobójstwo. Na świecie co 40 sekund ktoś odbiera sobie życie, co oznacza, że podczas do końca czytania tego tekstu prawdopodobnie dziewięciu ludzi zakończy swój żywot.

Sposoby odebrania sobie życia

Jest ich naprawdę wiele. Jedne są bolesne, a inne mniej, albo nawet są całkiem bezbolesne. Skoro to czytasz, to znaczy, że szukasz skutecznego sposobu na samobójstwo. Pozwól jednak, że zanim do niego przejdę nieco się wygadam rozpiszę.

Jak się zabić

Fraza „jak się zabić” wyszukiwana jest w popularnej wyszukiwarce kilkadziesiąt razy dziennie. Najczęściej wyszukują ją mieszkańcy województwa mazursko-warmińskiego. Nie wiem, gdzie teraz jesteś i skąd to czytasz. Być może jesteś moim sąsiadem albo znajomym z pracy. Pamiętaj jednak, że zanim targniesz się na swoje życie powinieneś się do tego przygotować.

Nic do stracenia

Skoro nie chcesz żyć, nie masz nic do stracenia. Zrób więc listę rzeczy, które chciałbyś wykonać przed śmiercią. Być może jest to spotkanie się z kimś, może rozmowa, albo cokolwiek innego. Napisz listę wszystkich rzeczy, których niezrobienie mogłoby by Cię smuciło.

Brak światełka nadziei

Skoro masz dość to znaczy, że nie widzisz już światełka nadziei na to, że może być lepiej. Zastanów się proszę, czy może być gorzej? A co jeśli gorzej już być nie może? Ja również byłem w takim momencie w swoim życiu, kiedy wszystko mi się zawaliło i myślałem, że jestem na samym dnie. Że brakuje mi powietrza i tonę. Myślałem, że to koniec.

Bliscy

Kiedy nadchodzi ta chwila często zastanawiamy się czy ktoś będzie po nas płakał. Czy komuś z Twojego otoczenia byłoby przykro? Jest ktoś kto Cię kocha? Istnieje ktoś, kto będzie tęsknił? Jeśli jest taka osoba to pożegnaj się z nią. Nie zostawiaj listu. Porozmawiaj.

Na dnie

Jeśli jesteś na dnie to zastanów się, czy możesz niżej upaść. A co jeśli nie? A co jeśli następnym postawionym krokiem możesz jedynie się podnieść? Ja się podniosłem. Przeczytaj kilka moich postów, w których opisuję swoją zmianę, to jak powstałem i zmieniłem wszystko w swoim życiu. Być może, skoro mi się udało to i Ty masz taką szansę?

Patrz. Ja urodziłem się 13-ego w piątek i przez całe swoje życie miałem pecha. Naprawdę wiele złego się u mnie podziało. Nadmiar tego wszystkiego spowodował, że byłem już w miejscu, w którym myślałem, że to koniec. A jednak mi się udało. Powstałem, zmieniłem się i idę przez życie z wysoko podniesioną głową.

Wiem, wiem. Łatwo mówić, skoro nie jestem w Twojej skórze i nie mam tak źle jak Ty. Ale może jednak? Może jednak istnieje możliwość na to, żeby się podnieść, tylko nie ma takiej osoby, która by Cię zrozumiała i wyciągnęła Cię z tego szamba? A co jeśli powiem, że taka osoba istnieje?

Odpowiednia osoba

Uwierz mi, że jest wiele osób, które chętnie Ci pomogą. Są to ludzie, którzy przez całą dobę czekają, żeby z Tobą porozmawiać. Nie wierzysz? Zadzwoń na telefony poniżej i się przekonaj.

116 111

116 111 to numer kontaktowy dla dzieci i młodzieży. Działa 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Ja wiem, że nie każdy jest gotów rozmawiać przez telefon. Dlatego możesz się skontaktować przez formularz. Nie musisz mówić. Wystarczy, że odwiedzisz adres telefonu zaufania dostępny tutaj.

116 123

116 123 to numer kontaktowy dla dorosłych. Ci ludzie naprawdę czekają, żeby Ci pomóc.

Ja

Jeśli chcesz porozmawiać ze mną zapraszam do kontaktu przez formularz dostępny tutaj. Jeśli w temacie napiszesz SAMOBÓJSTWO odezwę się najszybciej jak to będzie możliwe.

Trzymaj się

Pamiętaj, że nigdy nie jest tak, że nie można zawrócić. Zawsze jest inna droga i zawsze jest szansa. To, że teraz nie widzisz alternatywy nie znaczy, że jej nie ma. Być może potrzebujesz przewodnika, który wskaże Ci właściwą ścieżkę.

Please follow and like us:
error

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
Google+