LGBT - ideologia czy ludzie? - tata po rozwodzie
Przemyślenia

LGBT – ideologia czy ludzie?

Dlaczego temat jest tak gorący? Po co politycy mieszają się w preferencje seksualne obywateli? Kto i dlaczego finansuje LGBT? I co homoseksualizm ma wspólnego z polskim górnictwem?

LGBT+

Powstały w latach 60’ i powszechny od lat 90’ akronim wziął się od słów Lesbian Gay Bisexual Trans, oznaczający osoby homoseksualne, biseksuale i transpłciowe. Pełny skrót, o ile się nie mylę, brzmi LGBTQQIACAPF2K+[1], pod który podpinają się również osoby z preferencjami seksualnymi (np. BDSM) daleko wykraczającymi poza pierwotne założenia, co budzi oburzenie u samej społeczności homoseksualnej uważającej, iż fetysze nie powinny być zrównane z orientacją i płciowością.

Płeć i gender

Bywa, że ludzie nerwowo podchodzą do tematu płciowości, nie potrafiąc zrozumieć, jak mogą istnieć więcej niż dwie płcie. Podejdźmy jednak do sprawy czysto antropologicznie.

Należy rozróżnić czym różni się płeć fizyczna (ang. sex) od gender, czyli płci kulturowo-społecznej lub psychicznej. Płcie (sex) rozróżniamy w zasadzie trzy męską, żeńską i hermafrodytyzm. Jednak, jeśli mowa o gender, sprawa się komplikuje. Płeć gender nie zamyka się jedynie w trzech powyżej opisanych.

Na przykład w kulturze samoańskiej występuje trzecia płeć nazywana Fa’afafine,[2] którą reprezentują biologiczni mężczyźni czujący się kobietami. W Tybecie występują rodziny, w których jedna kobieta posiada trzech mężów.[3] Plemię Chambri z Papuy-Nowej Gwinei ma odwrócone wobec naszych role płciowe.[4] Tam mężczyźni podejmują mało decyzji, większość czasu poświęcając celom artystycznym, zaś kobiety są bardziej asertywne, podejmują decyzje ekonomiczne i nadzorują zbieranie jedzenia. 

Androgynia jest określeniem dla występowania u jednostki zarówno kobiecych, jak i męskich cech psychicznych. Jako przykład podaje się choćby Coco Chanel, która pierwsza wprowadziła spodnie do mody damskiej lub Elvisa Presleya, który wprowadził całkowicie androgyniczny styl sceniczny w rock’n’rollu i męski make-up.

W Azji Południowej trzecią płeć określa się jako Hijra,[5] w Nigerii Yan Daudu,[6] w Meksyku Muxe,[7] w Tajlandi Kathoey[8] (znaną jako ladyboy), na polinezyjskich wyspach Mahu.[9]

Dodatkowo, nawet u nas, w Polsce kobiety często przyjmują męskie role, przykładowo po śmierci ojca dziecka, to ona przejmuje obowiązki mężczyzny. W odwrotnej sytuacji to mężczyźni przyjmują rolę (czyli płeć kulturową) kobiet. Nikt wtedy nie jest zdziwiony czy oburzony.

Często bywa, że dziecko wychowuje się także w rodzinie, gdzie rolę rodziców przyjmują osoby tej samej płci, mimo, że są heteroseksualne. Zdziwieni? A ile jest dzieci wychowujących się z mamą i babcią? Albo z ojcem i dziadkiem? Albo z ojcem i wujkiem? 

Takich przykładów jest mnóstwo. Mało tego, czasem nawet w placówkach opieki zastępczej pieczę sprawują osoby o jednej tylko płci (na przykład same kobiety).

Tolerancja dla każdego 

Jak wiecie jestem osobą tolerancyjną i chciałbym tej tolerancji wobec wszystkich. Uważam, że każdy zasługuje na równe traktowanie, o ile jego zachowanie nie krzywdzi innych osób. Mówię tu zarówno o osobach o skrajnie prawicowych poglądach, jak i tych o lewicowych i w ogóle ludzi o wszelkich poglądach, kuriozalnych zachowaniach etc.

Uważam, że tolerancja to bardzo ważna rzecz. Niestety nie każdy rozumie tolerancję. Niektórzy uważają tolerancję jako przymus miłowania innych, ale tolerancja to coś zupełnie innego:

Toleruję – nie lubię cię, ale pozwalam ci żyć obok

To jest bardzo ważne zdanie. Nie musimy się wszyscy kochać. Możemy się diametralnie różnić, możemy nie zgadzać się ze swoimi poglądami, możemy się nawet nie lubić, ale szanujemy się i potrafimy żyć obok siebie. Niezależnie od tego kim jesteśmy.

Osoby LGBT chcą równości i tolerancji, dlatego każdą krytykę na LGBT traktują ad personam. Żeby to porównać, to tak jakby zagorzałemu katolikowi krytykować Kościół. Też każdy atak będzie traktować personalnie, co widać po emocjach, jakie panują w naszym kraju chociażby po premierach filmów Sekielskich.

Filmy te część społeczności traktuje jako część kampanii wyborczej albo bezpośredni atak w Kościół Katolicki. Każdy z nas jest czuły w przypadku krytyki swoich wartości. Dla jednych będzie to wiara, dla drugich życie, a dla kogoś jeszcze innego klub piłkarski. O jakie prawa walczą osoby LGBT?

Zmiana płci

Osoby transpłciowe mogą zgodnie z polskim prawem dokonać korekty zmiany płci. Jest to legalne i możliwe. Jest tylko jedno „ale” – chcący dokonać korekty muszą pozwać swoich rodziców, nawet jeśli są pełnoletni i nawet jeśli rodzice również tego chcą (sic!).[10]

Dokładnie tak, wymogiem do zmiany płci jest pozew wobec rodziców transseksualisty. W kwestii tej wypowiedział się Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 22 września 1995 r. III CZP 118/95.[11]

Ponadto, jeśli osoba transseksualna pozostaje w związku małżeńskim nie ma możliwości do zmiany płci. Art. 18 Konstytucji wskazuje jednoznacznie, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. W przypadku wykonania korekty w związku małżeńskim pozostałyby osoby tej samej płci. 

Małżeństwo

Konstytucja wskazuje, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Koniec, kropka. Dlatego uważam, że logo na tęczowej fladze z napisem konsTYtucJA[12] jest niczym innym jak nieznajomością prawa, a autorzy kpią sobie z idei LGBT. Jeśli ktoś jest homoseksualny nie powinien powoływać się na obecnie obowiązującą konstytucję, bo godzi w jego wartości. 

Czymże jest małżeństwo jak nie umową cywilno-prawną? Umowa cywilno-prawna powinna dawać te same prawa wszystkim ludziom. Jeśli zgodzimy się na małżeństwa jednopłciowe to poszkodowani zostaną ludzie żyjący w związkach poliamorycznych. 

Moim zdaniem małżeństwo powinno być zwykłą umową spisywaną między dowolną ilością ludzi i niezależnie od płci zobowiązującą do utrzymywania więzi o charakterze duchowym, fizycznym i gospodarczym. Umową gwarantującą wzajemną pomoc, równouprawnienie, współdziałanie, umożliwiającą dziedziczenie i tworzenie rodziny. 

Firmy finansujące LGBT

Mówi się, że ponad połowa Polaków nie chce wspierania LGBT przez duże koncerny.[13] Niektóre media mówią, że to wciskanie do głów naszych dzieci nowej ideologii.[14] Z drugiej strony, krytykuje się to, że zbyt mało polskich firm wspiera osoby LGBT i ci konsumenci są przez nich niedoceniani.[15]

Dlaczego duże koncerny koncentrują się na osobach homoseksualnych? Otóż stygmatyzacja osób LGBT powoduje ogromnie straty. Przykładowo, szacuje się, że w Indiach tego typu dyskryminacja, kosztuje ten kraj 32 miliardy dolarów rocznie.[16]

Otóż osoby LGBT to pożądani klienci. Dlaczego? Szacuje się, że dochód w gospodarstwie LGBT jest niemalże o ¼ wyższy,[17] ponad 25% gejów deklaruje, że może wydawać więcej pieniędzy za lepsze produkty,[18] dwa razy więcej homoseksualistów niż hetero chce podążać za trendami,[19] a ponadto osoby LGBT wydają wiele więcej pieniędzy na zakupy spożywcze.[20] Pro-LGBT w biznesie oznacza większe przychody, dlatego też firmy tak często angażują się w akcje typu Pride.

Żeby znaleźć garnek złota, trzeba iść na koniec tęczy.

To nigdy nie jest tak, że wielkie koncerny działają z potrzeby serca. W biznesie każdy kieruje się zyskiem, a ten jest w tym przypadku wysoki. Inwestycja w tęczowe logo przynosi dotatkowe numerki w stanie konta.

Polityka

Irytuje mnie, kiedy polityka miesza się w ideologię. Politycy i rząd powinni skupić się gospodarce i obronie kraju. Na tym ich rola powinna się kończyć. 

Spece od PR w sztabie PIS przemyślały sprawę z LGBT. Z prostych wyliczeń wyszło, że połowa Polaków nie chce małżeństw jednopłciowych,[21] ponad połowa twierdzi, że geje chcą krzywdzić dzieci, obrażać wiarę i niszczyć rodzinę,[22] a większość nie chce realizacji jakichkolwiek postulatów środowisk LGBT.[23] Dlatego została podpisana karta rodziny. 

Później zaczęto nas, Polaków wpędzać w poczucie wstydu. Krajowi dziennikarze podnieśli rumor, że o słowach prezydenta rozpisały się zagraniczne media, jak na przykład New York Times, z tym, że tu uwaga. Artykuły do NYT pisały Polki zatrudnione w agencji Routersa.[24]

Polityka potrzebuje wspólnego wroga. Kimkolwiek ten wróg by nie był. Wtedy ludzie (a w szczególności Polacy) mobilizują się do działania (głosowania). Dlatego też PIS gra kartą tradycyjnej rodziny, a opozycja kartą postępowości i europejskości. 

Wszyscy wciskają nam truizmy, tylko po to byśmy uwierzyli w ich słowa i doprowadzili ich do władzy. To jak z korporacjami. Tu również chodzi tylko o pieniądze. Podnosi mi to ciśnienie, bo partie polityczne w Polsce doprowadziły do tego, że ludzi ocenia się ze względu na poglądy polityczne.

Za niedługo przedstawiając się, oprócz imienia i nazwiska trzeba będzie dodać na którą partię głosowało się w ostatnich wyborach

Tak jakby to gdzie stawiam X miało zaważyć na tym jakim jestem człowiekiem. Tfu!

My, naród

Seksualność i światopogląd to indywidualna sprawa. To czy ja jestem hetero, Mariusz jest homo, Sylwia głosowała na Kukiza, a Konrad wierzy, że ziemia jest płaska to tylko i wyłącznie nasza sprawa – każdego z nas z osobna. Bądźmy zwyczajnie dla siebie dobrzy i tolerujmy się nawzajem. 

Nie musimy się nawzajem lubić, możemy się różnić, ale jesteśmy jednym narodem i to nas najbardziej definiuje. Każdy ma prawo kochać kogo chce, żyć, jak chce i robić co chce, dopóty, dopóki nie krzywdzi drugiego.

Nie obrażajmy się nawzajem. Zaprzestańmy tworzenia „tęczowych Maryjek”,[25] bo godzą w uczucia innych. Nie używajmy znaków „zakaz pedałowania”,[26] bo tak samo godzą w uczucia. 

My, to naród. Ja, Wy, Wasze rodziny, Wasi znajomi i przyjaciele. Wszyscy meldujemy się tym samym paszportem i to jest najważniejsze. Nigdy nie wiemy, kto w potrzebie okaże się Dobrym Samarytaninem. Być może będzie to zatwardziały nacjonalista albo wymalowany Drag Queen. Tego nie wiemy.

Górnicy to nowi geje

Tak samo jak gejów, tak i górników stara się przed narodem zohydzić. Sprawić, żeby reszta społeczeństwa ich nienawidziła. W telewizji przedstawia się ich w pejoratywnym świetle. 

Media starają się stworzyć obraz górnika, jako świętej krowy, która nic nie robi, a ma same przywileje.[27]Najbardziej widoczne jest to teraz, podczas pandemii, kiedy w mediach podawana jest często nieprawda. 

Owszem górnicy zarażają się SARS-CoV-2, ale w 95% przechodzą chorobę bezobjawowo.[28] Powiedzcie mi co to za choroba, którą przechodzi się bezobjawowo? Znacie taką?

Mało tego, w mediach podaje się, że kopalnie przestają pracować, a to nie prawda. Kopalnie wciąż pracują, jednak mniejszym nakładem.[29] Pamiętajcie co napisałem wyżej – jesteśmy jednym narodem i powinniśmy trzymać się razem

Pierwsza osoba, która krytykuje górników powinna choć raz zjechać na dół, żeby się przekonać, że to wcale nie jest taki miód. Wśród górników panuje opinia, że wprowadzone ograniczenia są typowym działaniem false flag, mającym na celu zaniżenie wartości kopalni i ich odsprzedanie. 

Z górników stara się zrobić LGBT, w których można za przyzwoleniem pluć. Jako ciekawostkę powiem, że w latach 80’ ubiegłego wieku, podczas strajków górników, wprowadzono skrót LGSM oznaczający Lesbijki i geje wspierają górników.[30]

Kiedy rząd Margaret Thatcher demonizował górników tak samo jak LGBT, ci drudzy stworzyli akcję zbiórki pieniędzy by wesprzeć górnictwo. Zastanówmy się… Czy tylko ja widzę analogię do obecnej sytuacji w Polsce?

Wolność

Żyjemy w wolnym kraju, w którym wszystkim Polakom powinno mieszkać się dobrzePowinniśmy koegzystować niezależnie od swoich preferencji, wiary czy światopoglądu. Wyzbądźmy się ostracyzmu. Nie dajmy się manipulować władzy. Nie pozwólmy się ze sobą skłócić, bo to my, naród mamy siłę. Niech każdy żyje tu sobie jak chce. Nie musimy się kochać. Nie musimy się ze sobą zgadzać. Zaś seksualność powinna być sprawą indywidualną, a nie żadną kartą przetargową. 

Sam uważam, że edukacja seksualna powinna leżeć w gestii rodziców. Jedni bowiem będą ortodoksyjnymi Amiszami, którzy nie godzą się na rozwiązłość seksualną, drudzy będą chcieli, by dziecko tę seksualność w sobie jak najszybciej odkrywało, ale to jest tylko i wyłącznie sprawa rodziców i rodziny. Nikogo więcej. 

Pozwólmy sobie żyć, nie dając się wciągać w walkę o władzę i pieniądze. Bo to naszymi emocjami (najczęściej tymi złymi) inni ludzie starają się jak najwięcej ugrać w swojej grze o złoto.


[1] LGBTQQICAPF2K+ – Lesbian Gay Bisexual Transgender Queer Questioning Intersex Asexual Agender Ally Curious Pansexual Polysexual Friends and family 2 – two-spirit Kink (Lesbijki; geje; osoby biseksualne; osoby transpłciowe; osoby nieheteroseksualne; osoby niepewne co do swojej seksualności; osoby interpłciowe, których hormony płciowe lub narządy rozrodcze nie odpowiadają typowym definicjom męskich czy żeńskich ciał; osoby aseksualne, osoby niebinarne, czyli identyfikujące się jako osoby o wielu płciach (gender) lub nieidentyfikujące ich w ogóle; sympatycy albo sprzymierzeńcy; osoby ciekawe; osoby panseksualne, czyli czujące pociąg niezależnie od płci; osoby poliseksualne, czyli czujące pociąg do kilku, ale nie wszystkich płci; przyjaciele i rodzina osób LGBT; Indianie, którzy pełnią role przypisane do trzeciej płci; osoby perwersyjne czyli o nietypowych zachowaniach seksualnych jak np. BDSM, fetysze i inne parafilie)
[2] https://theculturetrip.com/pacific/samoa/articles/fa-afafines-the-third-gender/
[3] https://ciekawe.org/2017/03/09/zona-trzech-mezow-czyli-malzenstwo-po-tybetansku/
[4]https://anthrosource.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1525/ae.1981.8.1.02a00060
[5] https://www.sapiens.org/body/hijra-india-third-gender/
[6] https://www.theguardian.com/world/2013/jun/10/nigeria-yan-daudu-persecution
[7] https://www.focus.pl/artykul/meksykanska-trzecia-plec
[8] http://mandragon.pl/kathoey-trzecia-plec-tajskie-ladyboys/
[9] http://mandragon.pl/kathoey-trzecia-plec-tajskie-ladyboys/
[10] https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/iii-czp-118-95-uchwala-sadu-najwyzszego-520102936
[11]https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Wyrok%20SN%20%20w%20sprawie%20post%C4%99powania%20o%20ustalenie%20p%C5%82ci.pdf
[12] https://outandproud.pl/produkt/magnes-konstytucja/
[13] https://dorzeczy.pl/kraj/106599/prawie-polowa-polakow-przeciwna-wspieraniu-lgbt-przez-komercyjne-firmy.html
[14] https://www.radiomaryja.pl/informacje/kto-finansuje-organizacje-lgbt/
[15] https://businessinsider.com.pl/media/marketing/marketing-lgbt-jakie-firmy-kieruja-swoj-przekaz-do-gejow-i-lesbijki/vdcxrlb
[16]http://documents.worldbank.org/curated/en/527261468035379692/pdf/940400WP0Box380usion0of0LGBT0People.pdf
[17] https://money.cnn.com/2012/12/06/pf/gay-money/?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_pulse_read%3Bh21L9iI4Q%2FuxmsAimDgRAw%3D%3D
[18] Tamże. 
[19] https://communitymarketinginc.com
[20] https://www.nielsen.com/us/en/insights/article/2013/u-s-lgbt-households-make-16-more-shopping-trips-than-the-u-s-average/
[21] https://dorzeczy.pl/kraj/110859/Malzenstwa-homoseksualne-w-Polsce-Zle-wiesci-dla-teczowego-lobby.html
[22] https://oko.press/61-proc-polakow-ulega-homofobii-geje-chca-krzywdzic-dzieci-obrazaja-wiare-niszcza-rodzine-obnosza-sie/
[23] https://telewizjarepublika.pl/i-zaorane-polacy-nie-chca-w-swoim-kraju-zadnych-realizacji-postulatow-srodowisk-lgbt-sondaz,83110.html
[24]https://www.nytimes.com/reuters/2020/06/13/world/europe/13reuters-poland-election-lgbt.html
[25] https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-26/teczowa-maryja-w-ksztalcie-waginy-ordo-iuris-zlozymy-zawiadomienie-do-prokuratury/
[26] https://www.nop.org.pl/2019/07/12/nowy-targ-zakaz-pedalowania/
[27] https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/koronawirus-w-polsce-morawiecki-o-pomocy-dla-gornikow-postojowe-100-proc/hxnep4n
[28] https://www.rp.pl/Covid-19/200519756-Gornicy-przechodza-infekcje-bezobjawowo-Ale-zarazili-rodziny.html
[29]https://www.facebook.com/580257498794811/photos/a.581011675386060/1639028709584346/?type=3&eid=ARDY3FW4C3r7iLWTqFrGo3bERWNsML9v8kmqrIjtYGkUMze8t2laUCHO9h6ZwVkcKbePOKoDtpiDSnZB&__tn__=EEHH-R
[30] https://workingclasshistory.com/2019/06/10/e23-25-lesbians-gays-support-the-miners/
[31]Zdjęcie tytułowe autorstwa Marcina Wziontka dostępne pod linkiem: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=572239922845766&set=pb.100001792908919.-2207520000..&type=3&theater
Please follow and like us:
error

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
Google+